top of page

İmamoğlu: İstanbul Tasarım Müzesi, İstanbul'a değer katacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Tasarım Müzesi'nin açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada, İstanbul'un 16 milyona ait olduğunu ve bu anlayışla çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan İmamoğlu,yerel seçime değindiği konuşmasında isim vermeden Murat Kurum ve Erdoğan'a göndermelerde bulundu.

İmamoğlu, İstanbul Tasarım Müzesi'nin Süleymaniye bölgesine tarihi bir başlangıç yapacağını ve değer katacağını belirterek, "İstanbul, tasarımın, yaratıcılığın, yenilikçiliğin merkezi olacak. Bu müze, İstanbul'un bu yönünü güçlendirecek" dedi.


Yerel seçime gönderme

Yerel seçime de değinen İmamoğlu, "Biz 5 yıl daha bu onurlu görevi yapmaya talibiz. İstanbul'u konuşurken sağa sola bakıp 'acaba ne diyecek diyecek?' diyerek süreç yönetenlere İstanbul'un hiç tahammülü yok. Hep ileri tam yol ileri demeye hazır bir İstanbul var" diye konuştu.

İmamoğlu, "İstanbul benim aşkımdır anlayışından kurtulmaya, İstanbul hepimizindir diyen, İstanbul'un 16 milyona ait olduğu bir döneme devam etme mecburiyeti var" ifadelerini kullandı.


Murat Kurum ve Erdoğan'a gönderme

İmamoğlu'nun bu ifadeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'u işaret ettiği yorumlarına neden oldu.

İmamoğlu, daha önce de yaptığı açıklamalarda, Erdoğan ve Kurum'u İstanbul'un sorunlarını çözmek yerine siyasi malzeme yapmakla suçlamıştı.

8 görüntüleme1 yorum

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Rated 5 out of 5 stars.

👍

Like
bottom of page